Księżycowe Schronienie

shelter-home2Na skąpanym światłem księżyca wzniesieniu, w jego blasku ukrywa się otoczona nieprzebytymi kratami posiadłość. Swe bramy otwiera każdemu, kto zdoła przybyć w jej progi, odnajdując ją na granicy snu i jawy. Jej mieszkańcy, otoczeni opieką Tamerionu, nie znają trudu, głodu czy chłodu. Mogą tu pozostać jak długo zechcą, jeśli tylko gotowi są poddać się panującym w tym schronieniu zasadom.


Tamerion jest schronieniem, wolnością i prawdą. Ukoi każdego, przygarnie każdego, odnajdzie każdego. Tamerion ocenia, osądza i karze. Kto złamie jego zasady, zostanie z jego progów wygnany. Choć to prawo jest nieodmiennie powtarzane w każdej krążącej o tym miejscu legendzie, niejeden szuka Tamerionu, by sprytem, lub podstępem, zdobyć bogactwo jego wiedzy. Nawet najstarsi z jego mieszkańców nie są w stanie stawić oporu ludzkiemu wypaczeniu.


Naiwność, z jaką schronienie otwiera przed wszystkimi progi, stawia wyzwanie nawet doświadczonej ludzkim wypaczeniem kustoszki schronienia. Nawet ona zostaje wciągnięta w intrygę, która równie dobrze może zakończyć się jej wygnaniem.


Opowieści:

Pamiętnik
Mój Własny Świat (początek)

Powrót do Tamerionu (stara, bardzo słabej jakości opowieść)

Reklamy